Kdo jsem?

Tento web tvoří Tereza Marková. Sama se považuje za příležitostnou bloggerka, která se už více než dvě dekády vášnivě zajímá o vše, co je spojené s Řeckem. Narodila se a vyrostla v České republice, ovšem dá se říci, že její srdce patří Řecku. Každou možnou letní dovolenou se tak snaží trávit v této překrásné jihoevropské zemi. Osobně navštívila jak desítky řeckých letovisek, tak i méně známých míst.

Na jejím blogu najdete široké pokrytí Řecka. Můžete si tady přečíst příspěvky jak o řecké pevnině, tak i řeckých ostrovech. Jejím potěšením, a svým způsobem i cílem, je zprostředkovat svým čtenářům informace o tom, jak si užít pobyt v této nádherné zemi. Bez ohledu na to, jestli plánujete v Řecku romantický pobyt ve dvou, rodinnou dovolenou nebo výlet za poznáním po památkách obdivuhodné řecké historie. Blog nabídne cenné informace každé skupině turistů.

V oblasti dobře vybaveného, a v některých případech i vyloženě luxusního ubytování u pláže, se Tereza snaží na blogu vytvořit sbírku tipů a hodnocení hotelů. Pro jedince, kteří plánují strávit svou dovolenou v Řecku v objektech s prvotřídním servisem přímo u pláže, omývané vlnami azurově modrého moře, připravuje svá doporučení a tipy. Od luxusních resortů s vlastními soukromými plážemi a bazény až po stylové hotely s příjemným ubytováním, web může být zdrojem inspirace všem, co si přejí u řeckého moře strávit nezapomenutelnou dovolenou.

Ale Tereza napíše pouze o pobytech v luxusu. Má obsah i pro turisty, hledající v Řecku dobrodružství nebo poznání. Její zkušenosti z Řecka jí umožňují psát o místech, bohatých na historii a kulturu. Zveřejňuje články o světoznámých památkách jako je athénská Akropole, chrám Parthenon, nebo starobylé město Olympie. Ráda se ovšem podělí i o menší a méně známé poklady Řecka, jako jsou například ruiny na ostrově Samos nebo tajemné kláštery Meteora ve středním Řecku.

Tereza plánuje vytvořit i další součást blogu, jimiž budou rady pro cestovatele. V budoucnu tady tak najdete praktické tipy třeba na to, jak se co nejlépe připravit na cestu do Řecka. Nebo jak se dostat na ostrovy nikoliv letecky, ale třeba z pevniny trajektem. Dozvíte se i takové věci, jako třeba jak použít místní dopravu nebo kde najdete dle jejího názoru nejlepší řeckou kuchyni.

Svou cestovatelskou zálibu a sdílení svých zážitků chce sdílet se svými čtenáři právě na tomto webu. Jejím záměrem je poskytnout nejen faktické informace, ale třeba i inspiraci, potřebnou pro jedinečný pobyt v Řecku. Byla by ráda, kdyby se její blog stal průvodcem pro všechny, kteří se chystají na svou vlastní řeckou cestu plnou slunce, moře a bohaté historie.

A v neposlední řadě chce poděkovat i Dianě za poskytnutí prostoru a blogovací platformy.