Pláže na Rhodu

Spousta příležitostí ke koupání

Ostrov Rhodos se svým více než 220 kilometrů dlouhým pobřežím nabízí svým návštěvníkům nespočet pláží. Ať již dobře vybavených a rušný míst přímo v jednotlivých letoviscích, či krásných zátok pro bezstarostnou dovolenou. Rhodos je skvělým místem, kde můžete prožít na pláži v Řecku ideální letní dovolenou. Ať už preferujete koupání na jakémkoliv místě, pro každý typ pláže se na ostrově Rhodos najde vhodné místo.

Jisté je, že Rhodos vás přivítá fantastickými plážemi. Na západním pobřeží ostrova se při silném větru obvykle střetávají vysoké vlny s šedými oblázkovými a kamenitými plážemi. Na východní pobřeží se naopak nabízejí četné malebné zátoky, chráněné před větrem. Ty ukrývají písečné pláže s křišťálově čistou vodou v přilehlém moři. Na východě Rhodu, mezi Faliraki a Lindosem, se táhne jedna pláž za druhou. Se vzrůstajícím zájmem o Rhodos a jeho pláže tady však zejména v hlavní sezóně nezůstane žádné lehátko nevyužité. Pokud hledáte na Rhodu spíše klidnější místa, vyplatí se navštívit pláže na jihu ostrova. Právě tady se stále ještě dají najít odlehlé zátoky, kde se můžete nerušeně koupat.

10 nejlepších pláží Rhodu

Východ ostrova

Pláž Anthony Quinn

V této zátoce snů se moře třpytí tyrkysově modrou barvou a láká k ponoření do chladivé vody. Slunečníky a lehátka jsou k dispozici za poplatek. V létě bývá tato jedna z nejoblíbenějších pláži na Rhodu zcela zaplněná. Důvodem je skutečnost, že koupat se do zátoky Anthony Quinn přijíždějí turisté nejen po souši, ale do zátoky připlouvají i výletní lodě. Mimochodem, zátoka vděčí za své jméno americkému herci Anthonymu Quinnovi, který zde v roce 1961 natočil část filmu Děla z Navarone. Tehdejší vláda po něm následně jednu z nejkrásnějších zátok na Rhodu pojmenovala.

Pláž Anthony Quinn

Pláž Afandou

Asi kilometr dlouhá oblázkovo - písečná pláž šedého odstínu ve východní části Rhodu přechází z pláže Traganou jižním směrem v pláž Afandou. Protože na tomto úseku pláže zatím nevyrostly žádné velké hotelové komplexy, je tu i v období hlavní turistické sezóny příjemný klid. Dá se tady ještě stále najít řada míst, kde se můžete nerušeně koupat. V severní části, ještě na pláži Traganou, se nacházejí mořské jeskyně, které můžete prozkoumat. Moře je na obou úsecích pláže velmi čisté. Pláž se rychle svažuje poměrně hluboko, a proto je vhodná pro rodiny s dětmi jen v omezené míře. Ve vodě je také poměrně kamenité dno. Boty do vody jsou tady v každém případě výhodou.

Pláž Afandou

Zátoka svatého Pavla

Pláž svatého Pavla se nachází jižně od Lindu, přímo za zdejší akropolí. O nádherné prostředí se tady ale budete muset podělit s mnoha dalšími návštěvníky. Ti si do Lindu a na zdejší pláž přijíždějí užít slunce, a to zejména v období hlavních školních prázdnin. Chráněná zátoka s písečnou pláží nabízí křišťálově čistou vodu a ideální podmínky k celodennímu koupání. Pokud chcete získat (poměrně drahé) lehátko se slunečníkem, musíte přijít brzy. Již dopoledne jsou totiž všechna místa obvykle plná. Plážová restaurace se tady postará o vaši fyzickou pohodu, ceny jsou ale vzhledem k atraktivní poloze vcelku vysoké. Na místě jsou k dispozici šatny, sprchy a toalety. I do zátoky svatého Pavla připlouvají lodě s výletníky, což přispívá k její vytíženosti. Pokud ale přijedete mimo sezónu, můžete si vychutnat klidnější atmosféru třeba se sklenkou vína.

Glystra

Mezi Lindem a Kiotari vede silnice kolem pláže Glystra. Zátoka, chráněná před větrem, vyniká zlatavou písečnou pláží. Ta se pozvolna svažuje do moře. Voda je v těchto místech křišťálově čistá a mělká. Pláž Glystra patří k místům, ideální ke koupání dětí. Ty se tady mohou bezpečně cachtat ve vyhřátém moři. Na místě si můžete pronajmout lehátka, slunečníky a dokonce i uzamykatelný trezor. Cenově výhodné rychlé občerstvení bar nabízí koupajícím se chladivé nápoje a občerstvení. K dispozici jsou sprchy a šatny. Mimo sezónu zde obvykle najdete dostatek místa, ale v červenci a srpnu je pláž Glystra velmi rušná. Parkovat můžete přímo na pláži.

Pláž Glystra

Pláž Oasis

Tato pohodová pláž se nalézá jižně od termálních lázní Kallithea na východním pobřeží ostrova Rhodos. Plážový bar na pláži Oasis Beach je zabudovaný přímo ve skále a nabízí jedinečnou atmosféru jeskyně. V pozadí hraje hudba a vy si tady můžete vychutnat lahodné nápoje a občerstvení. Po chodnících a žebřících se dostanete přímo do vody. Boty do vody jsou na tomto skalnatém úseku pobřeží výhodou. Na své si tu přijdou i milovníci šnorchlování, neboť pod mořskou hladinou se nacházejí hlavně skály.

Západní pobřeží Rhodu

Kopria

Pokud se během návštěvy hradu Kritinia trochu zapotíte, stojí za to zchladit se na blízké pláži s názvem Kopria. Malá oblázková pláž se nachází v malebné zátoce nedaleko. Křišťálově čistá voda se třpytí tyrkysovou modří. Slunečníky a lehátka jsou zdarma. Nad pláží je k nalezení jednoduchá taverna, kde si můžete dát chlazené nápoje a řecká jídla. K dispozici je také šatna, sprcha a toalety. Zátoka je v sezóně hojně navštěvovaná. Mimo sezónu jsou ale slunečníky a lehátka většinou sundané a je zde větší klid. Pláž Kopria je vhodná pro děti jen omezeně. Do vody se totiž svažuje poměrně rychle.

Pláže na Fourni

Jižně od zříceniny hradu Monolithos najdete mys Fourni se dvěma poměrně klidnými oblázkovými plážemi. Na pláži Alyki i na pláži Fourni jsou v hlavní sezóně k dispozici lehátka a slunečníky k pronájmu. Koupající se mají k dispozici také jednoduchou dodávku s občerstvením. Přímo za ní se rozprostírá skalnatý výběžek mysu, kde můžete navštívit starobylé pohřební komory. Pokud se dostanete přes hlavní skály, dorazíte až na pláž Koustik na opačné straně. Úzká písečná pláž je zasazená do pískovcových skal a moře září krásnou tyrkysovou modří. Je potřeba se uvědomit, že na západním pobřeží mohou být v závislosti na síle větru vysoké vlny. Zdejší pláže jsou tak vhodné pro rodiny s dětmi jen v omezené míře. Pokud si chcete prohlédnout malebné pobřeží z moře, doporučujeme plavbu katamaránem. A to nejlépe během západu slunce.

Pláž Fourni

Limni

Tento nedotčený úsek pláže na západním pobřeží nedaleko Apolakkie je ideální pro všechny turisty včetně dětí. A to díky malému mořskému bazénku s mělkou vodou. Zdejší písečná pláž je i v hlavní sezóně velmi klidná. Při silném větru je ale pláž Limni kvůli vysokým vlnám vhodná ke koupání pouze v omezené míře. Musíte si přinést vlastní slunečník a také občerstvení. Na místě je pouze jednoduchá převlékárna a plážová sprcha.

Agios Georgios

Tento dlouhý, nezastavěný úsek pláže na jihovýchodě Rhodu je skutečným tipem pro zasvěcené. Krásná zlatavá písečná pláž se tady potkává s křišťálově čistou vodou. Vstup do moře je mělký, a proto je velmi vhodný pro děti. Pláž v Agios Georgios je přírodní a bez obsluhy. Na dlouhý den na pláži si s sebou vezměte nejen nápoje a občerstvení, ale také slunečník. U pláže totiž nejsou žádné stromy, které by poskytovaly chladivý stín. Příjezd na pláž je po štěrkové cestě z Agios Pavlos směrem ke kapli Agios Georgios. Před dunami je malé parkoviště, kde můžete zaparkovat.

Pláž Agios Georgios

Prasonisi

Na jižním cípu ostrova Rhodos se nachází mekka surfařů, kiterů a dalších plachtařů. Na široké písečné pláži převládají za silného větru kiteři a windsurfaři, kteří zde nacházejí ideální podmínky k provozování svého oblíbeného sportu. Písečný břeh na pobřeží však nabízí také dostatek prostoru pro občerstvení. Za bezvětří je ovšem pláž Prasonisi pevně v rukou koupajících se, a to především v hlavní sezóně. V závislosti na výšce hladiny moře můžete přejít suchou nohou na protější ostrov. Pozor na vodní proudy, jsou zde velmi silné. Střetávají se tady totiž vody Egejského moře s mořem Středozemním.